Õppeaasta 2023/2024
03.05.24 G4S noorteliiga eesti meistrivõistluste poiste miniklassi (U12) finaalmäng
03.05.24 Erasmus+ noortevahetus "Exchanges for all" Rootsis
02.05.24
19.04.24 võistumängimine
18.04.24 AKG öökool 2024
17.04.24 Keeristorm
18.04.24
Lõpukell helises 64. lennule.
12.-16. veebruarini 2024 toimus August Kitzbergi nimelises Gümnaasiumis värvikirev stiilinädal, mis tõi kaasa palju elevust ja loovust. Nädal oli täis erinevaid teemapäevi, mille käigus sai koolipere näha vahvaid stiilinäiteid.
Esmaspäeva hommikut alustati teemaga "Hommik ja tudukad", kus õpilased ja õpetajad tulid kooli mugavates hommikuriietes või pidžaamades. Teisipäeva teemaks oli „Riietu nagu oma hobi“, andes kõigile võimaluse väljendada oma vaba-aja tegemisi läbi riietuse. Sel päeval sai nii mõnegi õpilase või õpetaja kohta teada toredaid fakte, et kes millega vabal ajal tegeleb. Kooli peal liikusid ringi ratsanikud, tantsijad, iluvõimlejad, uisutaja, seeneline ja palju muud. Kolmapäeva teemaks oli punane ja roosa värv, tähistamaks armastust ja sõprust. Neljapäev oli pühendatud õpetajatele ja koolitöötajatele, mil oli võimalus riietuda oma lemmikõpetaja või koolitöötaja stiilis. Kõige rohkem kohtas sel päeval koolis matemaatikaõpetaja Aivarit ja algklasside õpetaja Küllit. Reedel olid fookuses tuntud duod ja triod, mis pakkus palju loomingulisi ja meelelahutuslikke kostüümivalikuid. Näiteks võis koridoris vastu kõndida Alvin ja koopaoravad, Kättemaksukontori peategelased, Piip ja Tuut, Mr Bean ja tema karu ja mitmed muud huvitavad tegelased.
Sõbrapäeval, 14. veebruaril jagati kõige sõbralikumatele õpilastele, õpetajatele ja koolitöötajatele auhindu. Selle tarbeks toimus eelnevatel päevadel igas klassis hääletamine, mille tulemused kogus ja kuulutas välja õpilasesindus. 1.-6. klasside seas tunnistati kõige sõbralikumaks tüdrukuks Merliia Kiiber, poisiks Kermo Fomitšev, õpetajaks Külli Kama, koolitöötajaks Jaak Israel ja armsaimaks paariks Brigita ja Gregor. 7.-12. klassides tunnistati kõige sõbralikumateks tüdrukuteks Helena Maling ja Ragne Tõnisson, poisiks Miica Patrick Johannes Ruohonen, õpetajaks Teet Meerits, koolitöötajaks Jaak Israel ning armsaimaks paariks Kristiina ja Rivo.
Sõbrapäeva eriliseks sündmuseks oli ka traditsiooniline südametemäng, kus õpilastele ja õpetajatele jagati hommikul kooli tulles poolikud südamed, igal poolel kirjas number ning päeva jooksul pidi leidma oma teise poole, kellel on sama number. Lisaks sai saata roose sõpradele, õpetajatele ja klassikaaslastele, soovi korral ka anonüümselt.
Nädala lõpetuseks anti välja stiiliguru auhinnad. Õpilasesindusel oli valikut väga keeruline teha, kuna tublisid osalejaid oli palju. Pika kaalumise tulemusena pälvisid 1.-5. klassidest tunnustuse Trevon Pilk, Marta-Liisa Reinbach, Karoliina Sarv ja Mihkel Zlobin. 6.-12. klasside seast said auhinna Adelle Laande, Helena Maling ja Kaspar Kangus. Õpetajate ja koolitöötajate kategoorias olid esile tõstetud Ede Sepp, Anneli Vaan, Liina Ambos ja Ele Villbach.
06.02.24 Viljandimaa MV meeste võrkpalli II liiga
AKG õpilaste ja õpetajate kunsti- ja käsitöönäitus “Streigikunst”
2024 jaanuaris toimus õpetajate streik. Selle nädala jooksul valmisid meie kooli õpetajatel ja õpilastel imelised joonistused, maalid ja käsitöö, mis ei saanud avalikkuse eest peitu jääda. Näitus on avatud 21. veebruarini õpetajate toa korrusel. "Streigikunsti" idee autor on Tiina Talvet.
02.02.24 Tartu rahulepingu 104. aastapäev
Rohkem pilte: https://pildigalerii.akg.vil.ee/index.php?/category/334
1.02.24 3. klassid pallilahingu võistlusel
3. klasside võistkonnad osalesid Tarvastu koolis toimunud Pallilahingu turniiril ning neiud pälvisid maakonna arvestuses teise ja noormehed tubli kolmanda koha.
16. ja 17. jaanuar 9. klasside kodunduse tund
16. ja 17. jaanuaril külastas 9. klasside kodunduse tunde Triin Saar, kes rääkis õpilastele oma õpiteekonnast. Täpsemalt kirjeldas Triin oma õpinguid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis, kus ta lõpetas koka eriala. Õpilastega valmistati koos imemaitsev sushi burger. Aitäh külalisjuhendajale!
24.01.24 Kuutsemäe mäespordikeskuses AKG kooliperega
24. jaanuaril väisas AKG koolipere Kuutsemäe mäespordikeskust, kus täiendati mäesuusa- ja lumelaua sõiduoskusi. Esimest korda mäel viibijad said õppida uusi oskusi instruktori juhendamisel, samal ajal kui kogenumad suusatajad said oma varasemaid oskusi meelde tuletada ja lihvida. Hoolimata ilmastikutingimustest said kõik osalejad rikastava ja meeldejääva kogemuse.
23.01.24 Laskesuusatamise õppepäev
23. jaanuaril toimus August Kitzbergi nimelises Gümnaasiumis EOK rahastatud Sport koolis raames laskesuusatamise õppepäev. Sündmust juhendas Sakala Biathloni klubi treener ning endine laskesuusataja Rain Kuresoo. Kooli staadionile oli üles seatud lasketiir, kus õpilastel avanes võimalus oma oskused proovile panna. Päeva jooksul keskenduti suusatehnika lihvimisele, täpsuse arendamisele ja lasketiiru ohutuse põhimõtetele.
29.12.23 Karel Leetsari 15. mälestusvõistlused
Karel Leetsari 15. mälestusvõistlustel saavutas Getter Tammoja tüdrukute U14 60m jooksus II koha ja Kristina Pihlap saavutas naiste kuulitõukes kuuenda koha uue iskliku rekordiga 12.10m
16.11.23 1. klasside rahatarkuse ja ettevõtlikkuse laagri 4. päev
- Hommikuring rahatarkuse raamatuga "Marta ja rahatähed"
- Töötuba: Rahakassa või märgi meisterdamine
Matkaraja algusse parklasse jõudes hakkas väljas juba hämarduma. Moonakotid seljas liiguti hoogsalt punkrini, et jõuaks enne suurt pimedat koha veel üle vaadata. Marten koos isa Reinuga rääkis punkri ajaloost ning taastamistest ja Theodori isa Enno oli abiks lõkke süütamisel. Punker tekitas nii elevust kui imestust. Mitu osalejat tunnistas pärast, et midagi nii suurt ja võimast nad ei osanud oodata ning punkrisse minek ja selle läbimine oli nende jaoks paras eneseületus. Küll aga osati oodata pimedat, selle tarbeks oli kaasa võetud pea- ja taskulambid. Mängides, lõkke ääres juttu ajades ning kaasa võetud "head ja paremat" nosides läks aeg ruttu. Tagasi autode juurde matkates võis imetleda pimeda metsa all looklevat tulukeste rivi, mis oli päris uhkelt pikk, sest koos õpilastega tegid matka kaasa ka kümmekond lapsevanemat, kes olid abiks transpordi korraldamisel ning said nii ka omakeskis lõkke ääres jutelda. Pikk päev ja värske õhk olid teinud oma töö- nii mõnegi matkaselli silm vajus soojas autos kodupoole sõites kinni. Need aga, kes ärkvel püsisid, muljetasid ja tegid juba uue matka plaane.
Programmi eesmärk oli tutvuda orienteerumiskaardiga ning saada aimu kaardi abil looduses liikumisest, pinnavormide eristamist ja looduse jälgimisest. Mänguliste ülesannete kaudu said õpilased ülevaade luidete tekkest ja taimestikust ning GPSi kasutamisest. Toimus maastikumäng, kompassi meisterdamine, kaardiõpetus, orienteerumistretk erinevate ülesannetega ja lõkke süütamine. Projekti toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
13.10.23 Väikeklasside loodusprogramm "Soomaa sood"
Külastati Soomaa keskust, kus õpilastele näidati lühifilmi soode tekkest. Sealsamas keskuses vaadati ka loomanahkasid ja tutvustati Soomaal elavaid loomi. Seejärel sõideti Riisa rappa, kus õpilased jagati kahte gruppi ning tutvustati rabas kasvavaid taimi. Oli väga huvitav ja tore päev. Lapsed olid tublid ja kõik sujus suurepäraselt. Väljasõitu toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
12.10.23 3. klasside KIK õppeprogramm "Kalad"
Õppeprogrammi eesmärk oli anda ülevaade Võrtsjärvest ja selles elavatest kaladest. Lapsed said teada, kes on kalad ning mille poolest nad maismaaloomadest erinevad. Lapsed tutvusid Järvemuuseumis elavate kaladega ning õppisid, kuidas neid üksteisest eristada. Lapsed õppisid selgeks enamlevinud kalaliigid magevees.
Õpitulemused: lapsed teavad, milline järv on Võrtsjärv ning oskavad nimetada järves elavaid kalaliike. Lapsed teavad, millised tunnused on kaladele iseloomulikud ning mille poolest nad maismaaloomadest erinevad. Lapsed teavad, kuidas erinevaid kalaliike üksteisest eristada. Väljasõitu toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
10.10-13.10.23 Mulgi mängude vahetunnid
Kogu mulgi nädala vältel käis meil vahetundides külas Alli Laande, kes tutvustas 1.-5. klassidele mulgi laulumänge.
Suur aitäh Alli Laandele ja abilisele Helena Malingule mänguvahetundide korraldamise eest!
13.10.23 Mulgi rõiva päev
13.10.23 Mulgi nädala kahoot 6.-12. klassidele
Mulgi nädala raames korraldasid Helena Maling ja Alli Laande Mulgi Kahooti. Esimese koha saavutas 9b klass, teise koha 11 klass, kolmanda koha 8b klass.
11.10.23 KEEMIA ÕPIKODA
Keemia õpikoda pakub võimalust rakendada koolis õpitud teoreetilisi teadmisi praktilises võtmes. Teises õpikoja tunnis tehti erinevaid huvitavaid katseid, näiteks ainete tiheduse määramist, elektrokeemilisi joonistusi, määrati lahuste happelisust looduslike indikaatorite kaudu, hinnati erinevate katalüsaatorite toimet ning võrreldi erinevate keemiliste reaktsioonide kestvust. Õpikojas osalevad 10. klassi õpilased.
11.10.23 NUPUTE VÄLLÄ
11.10.23 toimus August Kitzbergi nimelises Gümnaasiumis Mulgimaa põhikoolide mälumängu „Nupute vällä“ IV hooaja avavoor. Kohale olid tulnud 4-liikmelised võistkonnad Abja Gümnaasiumist (kaks võistkonda), Halliste Põhikoolist, Tarvastu Gümnaasiumist ja August Kitzbergi nimelisest Gümnaasiumist (kaks võistkonda). Küsimused olid koostanud etteantud kirjanduse põhjal Mulgimaa raamatukogude töötajad ja Kristi Ilves.
Esikoha saavutas August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi võistkond Mulke Unt (Juhendaja Siret Vene). Võistkonda kuulusid Piia Marjak, Helene Einmann, Adelle Laande ja Anette Särev. Kuna kõik õpilased olid mälumänguks hästi valmistunud, siis pidi teise ja kolmanda koha väljaselgitamiseks küsima lisaküsimusi, mille tulemusena saavutas II koha Abja Gümnaasiumi võistkond Abja Mulgid (Juhendaja Christi Lõhmus-Erg). Võistkonda kuulusid Emil Lindvest, Grete-Liis Saarman, Kiur Kond ja Jaan-Joosep Hunt. III koha saavutas Halliste Põhikooli võistkond Murelased (Juhendaja Anneli Merila). Halliste Põhikooli võistkonda kuulusid Alfred Loid, Niikas Gaston, Anete- Ly Põder, Heili Mehu.
Täname korraldajaid Maile Kreevs ja Mulgi Kultuuri Instituut.
Toetaja: Eesti Rahvakultuuri Keskuse Mulgimaa pärimuskultuuri toetamise meede
Rohkem pilte galeriis
09.10.23 MULGI MEKMÄ
AKGs algas mulgi nädal mulgi maitseid proovides. Õpilased olid ette valmistanud mitmesuguseid traditsioonilisi ja uudseid mulgi toite ja tooteid. Lettidel oli karaskit kakao ja köömnetega, klassikalist mulgi korpi, mulgi korp kaneeliga, rõõsk (mulgipärane küpsis) šokolaaditükkidega ja mustikatega, paksupiima mii karask. Lisaks toidule oli letil ka imeilus mulgipärane keraamika. Mulgi mekmä toite ja tooteid hindas žürii, kuhu kuulus Eesti toidupiirkond 2023 Mulgimaa projektijuht Leana Liivson, AKG direktor Jaak Israel ning õpilaste esindaja Piia Marjak. Nagu ka toidupiirkond 2023 mulgimaa tunnuslause ütleb „Mulgi süük – uus ja vana ütenkuun“ siis ka mulgi mekmäl oli ühendatud traditsioonilisi ja uusi maitseid, mis köitsid žürii tähelepanu.
Pika kaalumise tulemusena valiti grand prix võitjaks kakao ja köömnetega karaskid – valmistajad Helene Einmann, Karolin Leisner, Truude Tammaru.
Lisaks žüriile oli võimalus kooliperel ka oma lemmiku poolt hääletada. Publiku lemmiku auhinna pälvis paksupiima mii karask - valmistajaks Helena Maling.
(rohkem pilte galeriis)
06.10.23 9.b KIK programm Vapramäel "Orienteerumine maastikul"
03.10.2023 "LUGEMISISU" PROGRAMM 1. KLASSIDELE
Karksi-Nuia Raamatukogus alustati „Lugemisisu“ programmiga, mille eesmärgiks on innustada lapsi lugema. Esimestes tundides 1.b ja 1.a klassile tutvustati raamatukogu, lugemisprogrammi ja –passi. Iga laps joonistas oma näoga osalejamärgi ja kleepis selle „Lugemisisu“ plakatile. Tundide lõpuks tekkis lastel nii suur lugemisisu, et väga paljud laenutasid raamatuid ka koju kaasa.
AKG-s on traditsiooniks saanud Mihklipäeval laata pidada. Rohkem pilte GALERIIS! (Mihklipäev 2023)
Keemia õpikoda 10.klassile (28.09.2023)
27.09.23 AKG liikumispäev kokkuvõtlik video
26.09.23
2.a ja 2.b külastasid Tartut - Heade mõtete linna! Vaadati üle Tartu Ülikool, mängiti ja kinnitati keha Toomemäel ja külastati teatrit "Vanemuine", kus vaadati lastemuusikali "Sipsik". Klassijuhatajad Triin Vaiksoo ja Ly Ammusaar (26.09.2023) Teatrikülastus oli lastele tasuta tänu Kultuuriministeeriumi kultuuriranitsa toetusele ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusmeetmele: etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetus "Teater maal"
20. septembril toimus Viljandi Kutseõppekeskuses Viljandimaa haridustöötajate tänusündmus, kus tunnustati maakonna haridusasutusi ja pedagooge. Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimees Alar Karu tervitas Viljandimaa haridusasutuste uusi õpetajaid, tugispetsialiste ning direktoreid ja õppejuhte. Neid oli lausa 54! Suur kummardus ja kiitus maakonna 16 aineühenduse kõigile 23 tublile juhile. Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet tunnustas ettevõtlikke koole ja lasteaedu. (VOL 20.09.2023) Fotod: Taavi Bergmann
Karksi-Nuia Rahumäe terviserajal toimusid täna (20.09.2023) Viljandimaa koolinoorte murdmaajooksu karikavõistlused, kohal oli rekordarv osalejad, kus tulemuse sai kirja lausa 268 koolinoort. Üle pikkade aastate on selline numder rõõmustav, mis annab lootust, et võistlussport ei ole veel hääbumas. Võisteldi 500m , 1000m ja 2000m distantsidel. Esikolmikusse õnnestus AKG-st murda järgmistel õpilastel: Kermo Tiido I koht gümnaasiumi poiste 2000m jooksus, Romi Israel III koht gümnaasiumi tüdrukute 1000m jooksus, Adelle Laande 8.-9.kl tüdrukude 500m jooksus. Tublid oli ka kõik teised, kes kooli esindasid, sest gümnaasiumite arvestuses jäi AKG napil, vaid 4 punktise kaotusega, III kohale Tarvastu Gümnaasiumi ja Viljandi Gümnaasiumi järel. Põhikoolide arvestuses tuli AKG-le kuues koht. Kõiki tulemusi saab vaadelda siit: https://my.raceresult.com/260033/
Markeerimisprojekt "Peatu, Vaata, Veendu!". Maanteeameti poolt ellu kutsutud markeerimisprojekt, mis on mõeldud 5.-6.klasside õpilastele, et tõsta nende teadlikkust jalakäijana liikluses ja anda enda panus liiklemise turvalisemaks muutmisel. Sel sügisel osales meie koolist 6.klass markeerimisprojektis, kuna meie koolis on selles projektis kaasa tehtud juba mitu aastat ja kõik tähtsamad õpilaste liikumise kohad on aastate jooksul kenasti ära markeeritud, siis praegu saame käia ja neid kohti värskendada (15.09.2023)
AKG rahvatantsu rühmad Tirkajad ja WINGE, esinesid Meefestivali avamisel, tantsijaid juhendab Birgit Vallas (8.09.2023) Pildid: Karksi-Nuia Kultuurikeskus
8B klass KIK programmis Otepää kõrgustikul ja looduspargis (13.09.2023)
Erasmus+ noorteprojekt CEOL Iirimaal. Juulis osales 12.kl õpilane Kaspar Kangus Erasmus+ noorteprojektis CEOL mis toimus Iirimaal Corkis ja Killarneys. Noorteprojekti teemaks oli muusika ja koostöö, mis avaldus erinevates rühmatöödes, õpitubades ja üleüldistes jämmides, mille tulemusena valmisid osalejate poolt laul ning toimus kontserdiõhtu, kus esitati nii omaloomingut kui ka kavereid. Projekt oli jaotatud kaheks: kolm päeva Corki linnas ja kolm päeva Killarney linnas. Cork ja Killarney on justkui spektri eri otstes: Cork on Iirimaal suuruselt teine linn, võimalusi poodlemiseks ja vaba aja veetmiseks oli palju, seevastu Killarney on väike linn maapiirkonnas, kus võimalusi oli vähem ja aega oli rohkem võimalik veeta looduse keskel. Corkis olles võeti osa õpitubadest, tutvuti linnaga ja kohaliku noortekeskusega ning kohtuti Corki linnapeaga. Corkis olles oli palju vaba aega, et linnaga tutvuda, poodides käia, eelmistest projektidest tuttavatega kohtuda jne. Killarneys olles oli tähtis meeskonnatöö, et maakohas, linnast eemal saaksid kõik hästi hakkama. See avaldus köögitoimkonnas toidu valmistamise ja koristamisega, poest kaaslastele toidu toomist, erinevaid ajurünnakuid jne. Killarneys toimus enamus ettevõtmistest kirikus, kus ööbisime, kuid sattusime ka kohalikku linna, kus oli võimalus poodides käia ja lõpuks lõbustuspargis käia. Lisaks käisime ka Killarney rahvuspargis, kus oli kombineeritud ilus loodus ja omanäoline arhitektuur kindluse ja mõisa näol. Soovitan väga osa võtta Erasmus+ noorteprojektidest, sest nende kaudu on võimalik õpilasena väga lihtsalt Euroopat avastada. Reisid on Euroopa Liidu poolt rahastatud, mis tähendab, et igast taustast noortel on võimalus reisida üle Euroopa. Lisaks on võimalik luua kestvaid sõprussuhteid ning osa võtta projektide läbiviimises. (Kaspar Kangus 2023)
/Cork/
/Killarney rahvuspark/
Mulgi valla piirkonna politseinik Õnnela Kõva viis 1A ja 1B klassidele läbi ennetuskoolitust "Ohutu koolitee", et õpilased oskaksid jalakäijana olla liikluses valvsad ja järgida liikluseeskirju. Rohkem pilte SIIN! (12.09.2023)
Rakett69 huviringi 4.-6.klassidele hakkas läbi viima 9.klassi õpilane Piia Marjak (Rakett69 õpihuvilaagri juhendaja toel), kes ise on väga suur Rakett69 huviline ja plaanib minna ka katsetele, et osaleda Rakett69 telesaates. Piia juhendas oma loovtöö raames 8.klassis Karksi-Nuia Lasteaia Rebaste rühma teadushuviringi (Piia juhendaja oli Mariliis Sang, AKG keemia õpetaja) ja kaitses oma tehtud tööd ja saadud kogemusi loovtööde kaitsmisel. Piia on käinud kooli esindamas aineolümpiaadidel ja saavutanud häid tulemusi, tema süsteemsus ja LTT valdkonna tundmine on suureks väärtuseks selles töös. Rakett69 huvihariduse näidisõppekavas on välja toodud, et huviringi juhendaja võiks olla tugeva loodusteadliku taustaga, kuid üldjuhul piisab ka enda entusiasmist ja huvist. Piia Marjakul on kõik need eelpoolnimetatud juhendaja oskused olemas ja läbi Rakett69 huviringi juhendamise saab ta enda teadmisi ja kogemusi jagada kaasõpilastega. (11.09.2023)
Õppeaasta esimesel nädalal on traditsiooniks saanud direktor Jaak Israeli hommikutervitus igale õpilasele ja kooli töötajatele isiklikult (September 2023)Tervitame kõikide õpilaste vanavanemaid! AKG meediagrupp uuris lastelt nende vanavanemate kohta (Vanavanemate päev 2023)
78. Paala Lastejooksul ümber järve olid võistlustules ka AKG-s käivad õpilased. Finishisse jõudis kokku 231 last ja omas vanuseklassis saavutas 8-aastaste poiste seas II koha Peeter Zlobin (2.kl) ja 10-aastaste poiste seas III koha Mihkel Zlobin (4.kl). Auhindu anti esikuuikutele ja 11-aastaste tüdrukute seas saavutas 6. koha viiendas klassis käiv Hanna-Loore Varik. 2 ringi ümber Paala järve jooksis Gregor Pehk 5.kl) ja tema tuli 11-aastaste poiste seas 10. kohale. Vingelt jooksis ka veel lasteaias (AKG-s asuv Rebaste rühm) käiv Herman Varik, kes saavutas 6-aastaste poiste seas II koha. Tublid sportlikud lapsed! Kõiki tulemusi on võimalik vaadelda siit: https://my.raceresult.com/257569/
Tarkusepäev, 1.september 2023!
Õppeaasta avaaktus, kus oma esimese aabitsa said direktor Jaak Israeli sooja käepigistusega 34 koolijütsi. Juhtkonna-õpetajate-õpilaste esindajad allkirjastasid ühiselt Toilas väljakuulutatud koolirahu lepingu ja Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet (AKG vilistlane) andis üle Ettevõtliku Kooli tunnustuse - hõbetaseme seinaplaadi ja lipu. Rohkem pilte SIIN! (1.09.2023)
Hoolimata sellest, et koolimajas teostatakse veel ehitustöid, mis mõjutab kahtlemata terve esimene poolaasta õppetööd, on KOOLIPERE uue õppeaasta väljakutseteks valmis!